Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

Čajetinac, Uroš Stanković, uspešno je završio triatlon trku “Ironman” koja je održana u Austriji 4. septembra. Ovaj mladi čovek ne sreće se prvi put sa ekstremnim stvarima. Još na studijama DIF-a, gde se bavio košarkom, pred sebe je stavio izazov treniranja parkura – discipline koja još uvek nije uvrštena u sport ali je definitivno jedna od veština koja iziskuje rad celog tela. Zato ne čudi što se prijavio za učešće na trci Ajronmen, za koju je, kako kaže, čuo od profesora koji mu je predavao na fakultetu, i u njoj pokazao snagu tela i volje.

Trka Ajronmen održana je u Austriju u mestu Podesdorf i pored epidemiološke situacije kako bi se i ove godine za nju prijavili oni ljudi koji su spremni da pred sebe stave izazov i angažuju svoje telo do granica izdržljivosti. Ova trka iziskuje maksimalan test u kojem pobeđuju samo oni koji uspeju da stvore sklad između glave i tela jer trka se sastoji od 3.8 km plivanja, 180 km vožnje biciklom i 42 km trčanja. Uroš Stanković iz Čajetine je uspeo da među 250 takmičara osvoji 44 mesto.

Ukupno vreme: 10 sati 15 min

po segmentima:

3,8 km plivanje – 1:08;

180 km bicikl – 4:56;

42 km trčanje – 3:58

Trku treba proći u proseku za 10 sati. Polovina od tog vremena prelazi se biciklom što je ozbiljan podvig, a kad se uzme u obzir da se u zadnjim kilometrima borba više odvija u glavi i rešenosti da se mišići napregnu do krajnjih granica , pokazuje koliko je individua spremna da žrtvuje sebe da bi postigla bilo kakav uspeh, ili premašila i sam rekord.

Uroš kaže da je zadnjih par kilometara bilo najteže za njega i da se u tim zadnjim časovima odigravala velika borba u njemu da ostane fokusiran na cilj, izbori se sa bolom i završi trku.

Ajronmen trka je za one sklone ekstremnim sportovima jedna od ultimativnih izazova današnjice. Samo oni koji su učestvovali u njoj znaju da, i u najtežim trenucima, čovek može izvući još koji atom snage više, a završiti trku, bez obzira koje mesto osvojili, smatra se velikim uspehom. Uroš je u ovom izazovu pokazao i snagu, i spretnost, i volju.

Izvor: zlatiborpress.rs/pripremili: David Kolaković i Mirjana Ranković Luković