Dve medalje za atletičare Mladosti

Državni rekord za Dunju Vukajlović
Autor fotografije: AK Mladost

U nedelju je u Kraljevu održano Prvenstvo Srbije za mlađe pionire, poslednje takmičenje na atletskoj stazi u okviru kalendara Srpskog atletskog saveza.

Atletičari Atletskog kluba “Mladost” iz Užica ostvarili su odlične rezultate. U trci na 800 m u konkurenciji devojaka najbrža je bila Dunja Vukajlović, koja je po veoma hladnom i kišovitom vremenu istrčala svoj lični rekord 2:21,56. Drugo mesto osvojila je Saida Mušković 2:23,42 iz Novog Pazara, dok je treće mesto zauzela takođe atletičarka iz Novog Pazara Nerma Čedović 2:26,23.

Uskoro se očekuje verifikacija Dunjinog rezultata od takmičarske komisije SAS, koji je možda i državni rekord u konkurenciji mlađih pionirki na 800m.

Sjajan je bio i Vukašin Arsenijević koji je u trci na 800m zauzeo drugo mesto oborivši lični rekord za čak 4 sekunde, 2:15,43.