Košarkaški triler u hali Veliki park

Sloboda pobedila posle produžetaka

Objavljeno

Fotografija: Markus Spiske

Gledaoci u hali Veliki park sigurno su otišli kućama zadovoljni viđenim na utakmici KK Sloboda i KK Napredak iz Aleksinca. Pravi košarkaški triler, jedan produžetak i 40 poena Kutlešića viđeno je u subotnjoj utakmici.

Sloboda je odlično otvorila utakmicu i već nakon 5 minuta vodila je sa 12 poena razlike 20:8. Do pada igre dolazi krajem prvog poluvremena koje se završava rezultatom 53:52. I u drugom poluvremenu Sloboda je igrala “toplo – hladno” Sloboda je išla do +13 ali u poslednjih 6 minuta 4. četvrtine rosoneri su postigli samo 5 poena. Ovaj pad u igri su iskoristili gosti iz Aleksinca i odveli meč u produžetak. U rezultatskoj klackalici bolje su se snašli domaći igrači i upisali novu pobedu rezultatom 103:101.

Junak utakmice je Dušan Kutlešić koji je za 42. minuta igre postigao 40 poena za indeks korisnosti 46. Odličan je bio i Dimitrije Nikolić sa 26 peona i 8 skokova.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Vršcu u nedelju 16. novembra.

Izvor: uzice.online