Nebojša Đurić, paraatletičar iz Užica, osvojio zlatnu medalju i oborio svetski rekord u Italiji

„GRAND PRIX ITALIAN OPEN – Jesolo 2023“

Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

Srpski paraatletičar Nebojša Đurić postavio je svetski rekord i osvojio prvo mesto u bacanju diska na Svetskom kupu u paraatletici. Na nadmetanju u italijanskom gradu Jesolo od 12. do 14. maja učestvuju još četiri naša reprezentativca.

Na otvorenim prevenstvu Italije u paraatletici „GRAND PRIX ITALIAN OPEN – Jesolo 2023“ Nebojša Đurić je osvojio najsjanije odličje i postavio novi svetski rekord.

Đurič je u kategoriji f55 postao novi svetski rekorder dobacivši disk do 40.37 metara.

Svetski kup u paraatletici održava se u Italijanskog gradu Jesolo od 12 do 14 maja, a pored Đurića učestvuju još četiri naša reprezentativca Ivana Arsić (disk, koplje) F55, Nemanja Dimitrijević (koplje) F13, Darko Marisavljević (1500, 5000m) T13 i Goran Nikolić (čunj) F51.

Osnovni cilj naših reprezentativaca je da na nadmetanju ispune norme za svetsko prvenstvo koje se održava u Parizu, što će osvajači medalja svakako ispuniti.

Izvor: rts.rs