Nova mladost “Mladosti”

Novi uspesi članova Atletskog kluba Užice

Objavljeno

Fotografija: ak mladost

Užički najtrofejniji klub , Atletski klub “Mladost” prestavio je novu generaciju dečaka i devojčica koji su prošle jeseni počeli sa treniranjem. Premijeru u dresu Mladosti imali su 27. januara u Valjevu na Svetosavskoj uličnoj trci. U trci dečaka 5 i 6 razreda prvo mesto osvojio je Vukašin Arsenijević, dok je u kategoriji devojčica 5 i 6 razred Teodora Kulašević osvojila prvo mesto, a Galina Despić 6 mesto. U konkurenciji devojčica 3 i 4 razred, hrabro su svoju prvu trku istrčale Dunja Vukajlović i Lana Mosurović. Dunja je do samog finiša bila vodeća takmičarka, ali je na kraju posustala i završila na 4 mestu, dok je Lana bila deveta.

U bogatoj istoriji članovi Atletskog kluba “Mladost” iz Užica osvojili su 15 medalja na evropskim šampionatima, jednu na svetskom prvenstvu, učesnici su svih velikih takmičenja: Olimpijskih igara, Svetskih i Evropskih šampionata, Mediteranskih igara, Univerzijada, Balkanskih prvenstva. Seniori Mladosti bili su 8. na klupskom prvenstvu Evrope, dok su juniori bili treći, to je ujedno i najveći uspeh klupskog užičkog sporta. Na prvenstvima Balkana osvojene su 62 medalje, a na državnim više od 300 u svim kategorijama. Nekoliko državnih rekorda je u vlasništvu užičkih atletičara.

Ova generacija itekako uliva nadu, da će se zbir medalja sa velikih takmičenja značajno uvećati, i da će nastaviti stazama uspeha koji su uspešno izgradili : Olivera Jevtić, Snežana Kostić, Marija Papić, Tatjana Lojanica, Slavoljub Kuzmanović, Mirko Petrović, Ljubiša Đokić, Nikola Stamenić, Nikola Ćosović, Danijel Vukajlović, Dragiša Kuzmanović,Nemanja Cerovac, Nemanja Kojić i mnogi drugi. Sa novom generacijom atletičara rade bivši atletičari, treneri profesori fizičkog vaspitanja, a sve pod budnim okom šefa stručnog štaba Slavoljuba Kuzmanovića.

Izvor: ak mladost