Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

Rezultatom 99:72 KK Sloboda savladala je ekipu Mladosti iz Zemuna. Iako gledajući kranji rezultat ovo deluje kao lagana pobeda, pitanje pobednika je odlučeno je tek u poslednjoj četvrtini.

Utakmicu su bolje otvorili gosti i Sloboda je morala da juri prednost. Košem Kutlešića prva deonica završena je rezultatom 24:21. Košarkaši Slobode nisu uspevali da se rezutatski odvoje od gostiju iz Zemuna pa je i druga četvrtina završena sa +3 za domaćine. Pred početak poslednje četvrtine rezultat je bio 64:63. U poslednjoj četvrtini dolazi do raspada igre Mladosti i rapsodije Slobodinih igrača. Sloboda pravi seriju od 23:0 i stavlja pitanje pobednika van svake sumnje.

Petorica igrača Slobode završilo je utakmicu sa dvocifrenim brojem poena. Foster je ubacio 20 poena, Đorđević 17, Kutlešić 16, Nikolić 13 a Tadić 10.  Ono što nije za pohvalu jeste poseta u hali Veliki park, gde je bilo nešto manje od 200 gledalaca.

U sledećem kolu KK Sloboda gostuje velikom rivalu, Borcu iz Čačka.

Izvor: uzice.online