Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

ZLATIBOR – Fudbaleri Zlatibora pobedili su ekipu Bežanije rezultatom 1:0 u 7.  kolu pley off-a Prve lige Srbije i igraće sa Inđijom  u baražu za ulazak u Superligu.

Ekipa Predraga Ristanovića odigrala je  dobro kod kuće na stadionu „Švajcarija“ i od direktnog konkurenta bila bolja za jedan gol koji je postigao Milan Đokić u 27. minutu.

Zlatibor je poveo u 27. minutu nakon odlično izvedene kontre. Bežanija je imala situaciju pred golom Zlatibora, ali su par puta izblokirani udarci, da bi lopta bila izbačena do Pavlovića. Krilo domaćih nosi je duboko u protivniku polovinu i pruža dobar pas u prazan prostor za Đokića koji ima dovoljno mesta da lepo šutne i ubaci loptu u mrežu. Igrači u belim dresovima nisu srljali u napade s obzirom da im je i bod bio dovoljan pa su strpljivo čekali greške protivnika.

Kontrola koju su igrači Zlatibora imali u prvom delu izgubila se na početku drugog poluvremena pa je Bežanija bila bolji tim u prvih 15 minuta nastavka. Inicijativu gostiju presekla je odlična šansa za Đokića posle nove kontre, ali je špic Zlatibora veoma loše gađao iz izgledne situacije sa leve strane. Do kraja su Beograđani vršili pritisak na odbranu čajetinske ekipe, imali su u napadu visokog Nikolu Miloševića, sina aktuelnog trenera Partizana Sava Miloševića, ali nisu uspeli da dođu ni do izjednačenja koje bi unelo dramatiku u finiš.

Podsećamo, Čajetincima je uoči ovog kola bio dovoljan i bod kako bi matematički obezbedili razigravanje, dok je njihovim rivalima trebala pobeda. Izabranici Predraga Ristanovića ipak su uspeli da dođu do „čitavog plena“, Bežanija i Sinđelić su okončali takmičenje, dok su još ranije TSC i Javor obezbedili direktan plasman u Superligu.

Rival u prvom meču baraža biće  Inđija, a pobednik će igrati sa boljim iz duela Radnički 1923-Metalac. Mečevi baraža na programu su 11. maja.

izvor: Zlatiborpress