Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

U drugom kolu Košarkaške lige Srbije, u Velikom parku, košarkaši Slobode savladali su ekipu Dunava iz Starih Banovaca. Užičani su ubedljivo slavili rezultatom 91:70 (51:38).

U prvoj utakmici ove sezone na domaćem terenu, doduše bez publike, upisana je i prva pobeda. Sloboda je silovito otvorila meč i već nakon 8 minuta rezultat je bio 25:7. Pokušali su gosti serijom trojki sredinom druge četvrtine da se vrate u igru smanjivši prednost na samo +6, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Dimitrije Nikolić sa 17, Stepanović sa 16 i Tadić sa 12 poena.

Fudbalska sekcija Slobode je u 9. kolu Srpske lige Zapad savladala ekipu Jošanice rezultatom 1:3. Strelci za Slobodu bili su Đorđević u 43. i 52. minutu i Gajić u 61. minutu. Treba i istaknuti golmana Slobode, Đokovića, koji treću utakmicu zaredom brani jedanesterac. Na ovom meču osamnaestogodišnji golman odbranio je dva penala protivničkim igračima.

Nakon devet kola Sloboda zauzima četvrto mesto u ligi, ali sa zaostatkom od 7 bodova za mestom koje vodi u viši rang.

Izvor: uzice online