Prvi poraz košarkaša Slobode na domaćem terenu

Pobeda Borca u derbiju šampionata

Objavljeno

Fotograija: Markus Spieske

Pred oko 2 500 gledalaca u hali “Veliki park” košarkaši Slobode pružili su jak otpor lideru šampionata, Borcu iz Čačka, ali su ih padovi u igri i “prazni” minuti koštali boljeg rezultata. Utakmica je završena rezultatom 77:89, po četvrtinama 23:28; 18:21; 20:23; 16:17.

Kontrolisala je iskusnija ekipa Borca meč od samog početka. Posle početnog vođstva Slobode od +4, Borac je preuzeo stvari u svoje ruke. U tome su im dosta pomogli i domaći igrači, loš procenat šuta za 3 poena i skoro katastrofalan procenat realizovanih slobodnih bacanja su omogućili Borcu da bez mnogo brige privede meč kraju i osigura svoju lidersku poziciju.

Najuspešnij u redovima Slobode bili su Nikolić sa 26 poena i Kutlešić sa 13 poena.

Pozitivan utisak posle ovog meča jeste povratak publike u halu “Veliki park” i vesela skoro “karnevalska” atmosfera na tribinama kada igra Sloboda.

Izvor: uzice.online