Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

Košarkaši Slobode će posle 2013. godine ponovo igrati na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća. Poslednja prepreka na tom putu bila je ekipa Dunava iz Starih Baonovca.

Sloboda je došla do pobede mnogo teže nego što se to očekivalo posle odličnih partija u Košarkaškoj ligi Srbije. Meč je završen rezultatom 83:88. Morali su “rosoneri” da jure rezultat tokom većeg dela meča, a utakmica je prelomljena početkom četvrte četvrtine. U poslednju deonicu meča Sloboda je ušla sa zaostatkom od – 5 (63:58) u odnosu na domaćine, ali je odličnom igrom u poslednjoj deonici i postignutih 30 poena za 10 minuta prelomila meč u svoju korist.

U redovima Slobode istakli su se Nikolić sa 25 poena, Kutlešić sa 21 i Tadić sa 20 postignutih poena uz procenat šuta iz igre od 75%.

Sloboda će se boriti i za trofej drugostepnog Kupa protiv ekipe Radničkog sa Crvenog krsta, a termin igranja te utakmice biće naknadno odlučen.

Izvor: uzice.online