Sloboda korača ka ABA 2 ligi

Demonstracija sile u hali Veliki park

Objavljeno

Fotografija: Sabri Tuzcu

U derbiju desetog kola Košarkaške lige Srbije KK Sloboda je ubedljivo savladala ekipu KK Novog Pazara pred svojim navijačima 118:92.

U meču gde su obe ekipe bile šuterski raspoložene Sloboda je pokazala da je ozbiljan pretendent da sledeće godine zaigra u ABA 2 ligu. Jako su krenuli Rosoneri od prvog minuta i već posle 10 minuta postigli su 32 poena, za krajnji rezultat prve četvrtine 32:20. Rapsodija je nastavljena i u drugoj četvrtini, a Sloboda je za 20 minuta igre uspela da postigne 70 koševa (70:53). Malo je falilo da Sloboda upiše “stotku” nakon samo tri četvrtine jer je rezultat posle 3 četvrtine bio 98:74. U poslednjoj četvrtini, Vladimir Lučić šansu pružio i košarkašima koji su do tada imali manju minutažu. No, i oni su se odlično borili. Konstantno su održavali Pazarce na oko 25 poena prednosti, a na kraju su odneli ubedljivu pobedu 118:92.

U redovima Slobode čak 6 igrača je upisalo dvocifren broj poena, a najefikasniji su bili Foster sa 23 poena, Nikolić sa 22 i Kutlešić sa 21 poenom.

Posle iznenađujućeg poraza KK Zlatibora, Sloboda se izdvojila na drugom mestu sa skorom 8/2, jednom pobedom manje od lidera, čačanskog Borca.

Najbolja 3 tima iz Košarkaške lige Srbije dobiće šansu da naredne sezone igraju u regionalnoj ABA 2 ligi.

Izvor: uzice.online