Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

Lale su bile nadomak velike senzacije i tek treće pobede u sezoni protiv Slobode, ali su košarkaši Slobode pokazali veću smirenost u poslednjem minutu i upisali važnu pobedu u borbi za plasman u ABA 2 ligu.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini, tako da su Rosoneri tokom cele utakmice morali da jure prednost. Do prvog izjednačenja dolazi tek u 18. minutu. Drugo poluvreme Sloboda počinje sa serijom 10:0 i kada se mislilo da će se meč prelomiti u korist Slobode, došlo je do pada u igri Užičana. Poslednja četvrtina bila je prava rezultatska klackalica i 19 sekundi pre kraja rezultat je bio 87:87. Lale u želji da pitanje pobednika imaju u svojim rukama prave faul. Foster je bio uspešan sa linije slobodnih bacanja a Latifagić je promašio šut za tri poena i pobedu. Kutlešić je postavio konačni rezultat sa linije za slobodna bacanja 87:91.

Da se najbolja košarka u Srbiji igra u Zapadnoj Srbiji pokazuje i tabela gde se na prva tri mesta nalaze Borac (Čačak), Sloboda (Užice) i Zlatibor (Čajetina). Ova tri kluba su i najveći kandidati da sledeće godine zaigraju u regionalnoj ABA 2 ligi.

Izvor: uzice.online

Tagovi: | | |