Uspavanka donela remi

IVANJICA – Javor Matis i Radnički 1923 podelili bodove…

Objavljeno

izvor fotografje: SATTV | Televizija

IVANJICA – U slaboj, nezanimljivoj utakmici Javor Matis i Radnički 1923 su podelili bodove i svojoj igrom nisu oduševili prisutne gledaoce.

U poslednjoj utakmici u ovoj sezoni u Prvoj ligi Srbije Javor Matis i Radnički 1923 podelili su bodove odigravši nerešeno 1:1. Dejan Nikolić trener Radničkog 1923 promešao je karte u odnosu na utakmicu protiv Zlatibora pa je njegov tim igrao u sastavu: Vasić (ž), Grbović, Zdravković, Ostojić, Popović, Aleksijević, Kovačević, Žerađanin (ž) (Arsenijević 84’), Todorović (Dimitrić 66’) Vujasin i Đorđević (Maksimović 62’).

Javor Matis je u utakmicu  protiv Radničkog ušao sa startnom postavom: Lazović, Đerić, Anđelković, Kolaković, Amanović (Josović 8’), Piščević (Cvetković 66’), Cuckić, Maričić, Krnić, Petković i Marković (Bačanin 53’). Utakmicu je sudio Nemanja Gajdobranski a pomagali su  mu Atila Harmat i Ivan Mikalački. Četvrti sudija je bio Đorđe Maksimović.

Utakmica nije još čestito ni počela a Tufegdžić je mora da izvrši privrememnu izmenu. Amanović je ostao na travi, ni nakon lekarske intervencije nije mogao da nastavi meč pa je od 8.minuta umesto njega na terenu bio Josović. Kako je pre ove utakmice sve bilo jasno oko plasmana ove dve ekipe, 250 gledalaca je gledalo klasičnu uspavanku bez ijednog velikog uzbuđenja. A onda je Kolaković previše komplikovao i na kraju izgubio loptu na 30 metara od svog gola, kao da su time bili iznenađeni i gosti, naročito Todorović koji na kraju pronalazi Đorđevića a ovaj šutira pored gola. U 30. je posle kornera Maričića glavom probao Anđelković a odmah nakon toga dobra prilika za Radnički. Ovoga puta su uloge bile zamenjene, Đorđević je idealno proigrao Todorovića koji ne stiže na vreme, pa lopta završava u rukama Lazovića. Prvih 45 minuta je završeno tako što je na semaforu pisalo 0:0, ali moglo je lagano da stoji i ništa ništa.

izvor: zomue.rs