Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

Košarkaši Slobode oprostili su se na najbolji način od domaće publike u hali “Veliki park”. Oni su u uzbudljivom meču savladali goste iz Pančeva, ekipu KK Tamiš-a. Ovo je druga pobeda u ovogodišnjoj sezoni Superlige Srbije posle pobede nad KK Novi Pazar u prvom kolu.

Da li su loši rezultati prethodnim kolima ili loše vreme uticali na to da samo nešto više od 100 gledalaca podrži naše košarkaše u poslednjoj utakmici na domaćem terenu.

U neizvesnoj utakmici sa puno preokreta pobednik je odlučen u poslednjoj četvrtini. Utakmica je završena rezultatom 86:76 po četvrtinama 17:22, 20:15, 24:26, 25:13. Primetan je bio umor u obe ekipe i šansu su dobili neki mlađi igrači u obe ekipe. Posle pobede Sloboda ima skor 2/7 i zajedno sa KK Tamiš-om drži začelje grupe B košarkaške Superlige.

Ovom utakmicom od užičke publike oprostio se i Nikola Otašević koji će na kraju sezone prestati sa aktivnim igranjem košarke.

Iza mene je 20 sezona aktivnog igranja i došao je trenutka da odem u penziju. Ovo je poslednja prvenstvena utakmica na domaćem terenu, a oproštajna će mi biti u Pioniru protiv Partizana. Da sam mogao da biram protivnika uz koju utakmicu ću da se oprostim, to bi bio Partizan.

Nikola Otašević kapiten kk Slobode

Poslednju utakmicu u ovogodišnjem izdanju košarkaške Superlige Srbije Sloboda će odigrati protiv Partizana u hali Pionir. Utakmica je zakazana u četvrtak od 18h.