Podeli vest:

Facebook
Telegram
WhatsApp

U pretposlednjem kolu Košarkaške lige Srbije, košarkaši Slobode izgubili su na gostovanju Metalcu u Valjevu rezultatom 80:73 (12:20; 25:13; 24:18; 19:22).

Ova utakmica nije imala rezultatski značaj za košarkaše Slobode jer se i pre ovog kola znalo da da će Sloboda sezonu završiti na drugom mestu KLS. S druge strane Metalac se bori za osmu poziciju i plasman u Superligu. Trenutno se tri ekipe nalaze na deobi 7. mesta sa istim skorom i u poslednjem kolu će se znati ko nastavlja takmičenje u Superligi.

Utakmicu u Valjevu bolje su otvorili igrači Slobode i do maksimalne prednosti od 12 poena u 12 minutu. Domaćini su se trgnuli i do kraja poluvremena preokrenuli rezultat na +4. Do kraja utakmice domaćini su održavali prednost, ne pružajući priliku gostima da prišu na manje od 4 koša razlike.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Simović sa 17 i Foster sa 13 poena.

U poslednjem kolu KLS Sloboda dočekuje ekipu Dynamica 13. marta.

Izvor: uzice.online

Tagovi: | | | | |