Zlatibor eliminisan iz ABA 2 lige

Sloboda svoju utakmicu igra danas od 16 časova

Objavljeno

Fotografija: uzice online

Košarkaši Sparsa iz Sarajeva, uspeli su da nadoknade minus od tri poena iz prvog meča (79:82), pobedivši u drugom meču četvrtfinala Zlatibor rezultatom 82:74, pa će u polufinalu ABA 2 lige igrati protiv Podgorice.

Može se reći da su padovi u igri u prvoj ali i drugoj utakmici koštali Zlatibor plasmana u polufinale. Zlatibor je dobro otvorio utakmicu i nakon 15 minuta imao prednost od +12. Ipak ova prednost je prokockana za samo 5 minuta. Pobednik je odlučen u poslednjoj četvrtini koja je završena u korist Sparsa 17:11. Napominjemo da je Zlatibor i u prvoj utakmici imao +14 na 9 minuta do kraja ali ni tada nisu uspeli da mirno privedu utakmicu kraju.

Najuspešniji u redovima Zlatibora bili su Protić sa 22 poena i McCoy sa 15 poena i čak 14 skokova.

Košarkaši užičke Slobode igraju danas svoj drugi meč protiv domaćina turnira, Studentskog centra. Pred “crveno crnima” je zadatak da nadoknade – 4 iz prvog duela.

Izvor: uzice online